Семинар с д-р Дора Пачова, 11-12 февруари 2017, София
Реперторизацията е в основата на всяко успешно предписание в практиката на хомеопата. Без да използваме по правилния начин информацията, която пациентът ни предоставя, не бихме могли да предложим най-подходящото лекарство в конкретната ситуация. Но как да разберем, кое да включим в анализа и кое – не? На този въпрос може да ни отговори само опитът – нашият и този на околните.
Каним Ви на семинар с д-р Дора Пачова, лекар-хомеопат с 24 годишна практика в областта на хомеопатичното лечение на пациенти от всички възрасти. Целта на семинара е да създадем пространство за общуване, в което практиката и опитът да се съвместят в полза на по-качествените предписания. Защото няма по-голям учител от ежедневното прилагане на умения и знания.
Темите са:
- Реперторизация на случаи от практиката;
- Използване на елиминиращи рубрики – в кои случаи са най-подходящи?
- Грешни симптоми = грешно лекарство. Как да избегнем неправилните предписания?
- Разлики при реперторизация на остри и хронични случаи;
- Особености на реперторизацията при проследяване.
Местата са ограничени. Останаха само няколко свободни места. Заявете мястото си с обаждане на 02/8465091 или с писмо до info@edicta-bg.com
Ще работим ЗАЕДНО, за да постигнем още по-добри резултати.
Не е задължително да разполагате с личен софтуерен продукт, за да участвате в обучението. Ако разполагате с лична програма или мобилно приложение, можете да го използвате по време на семинара.
По време на този семинар по реперторизация ще работим с различни методи за реперторизация, основно с програмите Radar OPUS и Synthesis App. Д-р Пачова ще представи основни команди за работа с програмата Radar и Radar OPUS.
За д-р Дора Пачова
Д-р Дора Пачова е директор на Център за здраве и образование „Едикта”, лектор в програмата за следдипломна квалификация на лекари по хомеопатия в България по изисквания на Европейския комитет по хомеопатия, председател на Асоциация на лекарите хомеопати в България, координатор на Подкомитета по образование в Европейския комитет по хомеопатия.
От 1995 г. д-р Пачова работи като хомеопат на пълен работен ден и ежедневно анализира хомеопатични случаи. АНАЛИЗ и РЕПЕРТОРИЗАЦИЯ е учила първо при Витулкас – от 1995 до 2000 г, а след това от много други специалисти: д-р Фредерик Шройенс, д-р Уил Тейлър, д-р Роберто Петручи, д-р Джордж Джурдж, д-р Хайнц Витвер и Франс Вермюлен. Обучавала се е лично в Индия: в кабинетите на д-р Виджейкър, д-р Анита Салунке, д-р Махеш Ганди, д-р Фарук Мастер и многократно при д-р Аджит Кулкарни. Провеждала е стаж в хомеопатичната болница на д-р Парик в Агра.
Работи с д-р Аджит Кулкарни при неговите посещения в България и изучава неговия подход при реперторизацията. В последните 12 години ръководи програма за квалификация на български хомеопати – съвместен проект на ЦЗО „Едикта” и Института за изследване на хомеопатията в Пуна, чиито директор е д-р Аджит Кулкарни. Благодарение на тази програма много български хомеопати подобряват ефективността на своята хомеопатична практика.
Време на провеждане:
- 11 и 12 февруари 2017 г.
- Начало: 10 ч.
Такса за участие:
- 60 лв. (Студенти*; Притежатели на програма Radar и Radar OPUS)
- 110 лв. (участие за 1 ден)
- 190 лв. (участие за 2 дни)
*Студентите са участници в курсовете на ЦЗО „Едикта“ в Пловдив 2014, София 2015, София 2016, Пловдив 2017; курсът се зачита за 20 часа групова супервизия
Място на провеждане: Best Western Bristol Hotel
Бул. Христо Ботев №69, София
За допълнителна информация:
- Център за здраве и образование “ЕДИКТА”
- София 1202, ул. „Иларион Макариополски” №2
- e-mail: info@edicta-bg.com
- телефон: +359 2 846 50 91; 0887 619 693
Заплащането можете да направите на място в нашия офис или на банковата сметка на „Едикта“.
Банкова сметка:
- „ЕДИКТА” ООД, УНИКРЕДИТ БУЛБАНК 7ми
- IBAN: BG25 UNCR 7000 1501 4935 63;
- BIC код: UNCRBGSF
- Основание: Семинар февруари 2017 г.
Моля, при направен банков превод, обадете се, за да ни дадете данните за фактура.
Семинарът се провежда с подкрепата на RadarOPUS и Synthesis App.
За подробна информация за софтуерните продукти, вижте тук.